تبلیغات
::.firstboys.::|دانلود آهنگ +برنامه +تم موبایل - میرحسین موسوی در گفتگوی ویژه خبری
 
::.firstboys.::|دانلود آهنگ +برنامه +تم موبایل
چهارشنبه 20 خرداد 1388 :: نویسنده : علیرضا
میرحسین موسوی در گفتگوی ویژه خبری:
سهام عدالت را ادامه می‌دهم

خبرگزاری فارس: میرحسین موسوی گفت: اقدامات و تعهدات دولت فعلی از جمله سهام عدالت را ادامه و تكمیل خواهم كرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، میرحسین موسوی كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش اول سخنان خود در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری (شامگاه سه‌شنبه) در مقدمه با تقدیر از مردم، جوانان، دانش‌آموزان و زنان ایران به واسطه ایجاد صحنه‌های بی‌نظیری از نشاط و شور اظهار داشت: آنچه كه این روزها شاهد آن بودیم صحنه‌های اول .....................

میرحسین موسوی در گفتگوی ویژه خبری:
سهام عدالت را ادامه می‌دهم

خبرگزاری فارس: میرحسین موسوی گفت: اقدامات و تعهدات دولت فعلی از جمله سهام عدالت را ادامه و تكمیل خواهم كرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، میرحسین موسوی كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش اول سخنان خود در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری (شامگاه سه‌شنبه) در مقدمه با تقدیر از مردم، جوانان، دانش‌آموزان و زنان ایران به واسطه ایجاد صحنه‌های بی‌نظیری از نشاط و شور اظهار داشت: آنچه كه این روزها شاهد آن بودیم صحنه‌های اول انقلاب را به یاد می‌آورد صحنه‌هایی كه ملت 18 كیلومتر موج سبز را با معنویت و با خواست پیروزی برای كشور خلق می‌كردند و زمانی كه از مقابل یكی از ساختمان‌های وابسته به رژیم گذشته عبور می‌كردند، فریاد می‌زدند كه ما بت‌شكن هستیم و شیشه‌شكن نیستیم و به واقع صحنه‌هایی كه دیشب در تهران و بسیاری از شهرهای كشور خلق شد یادآور همان روزهای بزرگ است.
وی گفت:‌ این فضا نه تنها در خیابان ولی‌عصر بلكه در تمام تهران جریان داشت و آنچه كه دیروز دیدیم مرا به یاد اتفاقی در یافت‌آباد در گذشته‌ها انداخت كه وقتی سخنانم در یك مراسمی تمام شد؛ بواسطه تركیب جمعیتی ترك‌زبان آن منطقه فردی پشت تریبون قرار گرفت و به زبان تركی فریاد زد "یاشاسین آذربایجان " اما دوست دیگری در گوش او گفت: "یاشاسین ایران "؛ و من معتقدم كه باید همه برای ایران متحد شویم.
این كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان كرد: باید از فضای باز جامعه كنونی و در سایه دور شدن اجتماع از نگاه امینتی مردم در گرداگرد یك معنویت و در كنار هم نمایشی از وحدت را بوجود آورند و معتقدم كه سرمایه‌ آتی كشور ما نه بودجه، پول و نفت بلكه سرمایه اصلی ملت و ایران وحدت، شور و نشاط و امید است و اگر این سرمایه‌ها را در اختیار داشته باشیم همه ثروت‌های عالم خواهد بود.
موسوی با بیان اینكه همه امیدم به فردا شور و نشاط مردم است، اضافه كرد: مردم به دولتی كه برای آنها كار می‌كند اعتماد خواهند كرد و این سرمایه‌ای است كه می‌توان با همدلی و یكپارچگی كشور را به پیش برد و البته اول انقلاب نیز این روحیه باارزش را تجربه كردیم و اكنون كه از شرایط بهتری بواسطه درآمدهای بیشتر برخورداریم باید با تكیه بر این سرمایه و بهره‌گیری از برنامه‌های جامع كشور را به سوی پیشرفت سوق دهیم.
موسوی، وحدت را برگرفته از میراث دینی و ملی برشمرد و گفت:‌ملت ما ملت متمدنی است كه اگر با دستانی باز و گشاده همه را در زیر یك پرچم قرار دهیم و آنها را شقه شقه نكنیم، می‌توان از ظرفیت‌های عظیم در این مسیر استفاده كرد و كشور را به سوی تعالی به پیش برد.
موسوی در پاسخ به پرسش مجری برنامه در خصوص ویژگی‌های یك اصلاح‌طلب اصولگرا گفت: بنده اعتقاد دارم كه در كشورمان مردم بدون اینكه در ذات خودشان بین اصولگرایی و اصلاح‌طلبی خطی بكشند، دو ویژگی‌ پایبندی به مقدسات و سنت را در خود دارند و همه اینها سازنده هویت ملی آنهاست و كنار این شاخصه دلشان می‌خواهد كه تحولات جدید عالم را بدانند و داشته باشند و همین نگاه این خط را می‌دهد كه مدیران و مسئولان این ویژگی‌های روشن و جامع را داشته باشند.
وی اضافه كرد: معتقدم از اول انقلاب 2 دید و رویكرد در كشور مداوماً در مقابل همدیگر وجود داشتند، یكی دید و رویكردی كه برخاسته‌ از هیجان‌زدگی، افراطی‌گری، خرافه‌گری، تنگ‌نظری و بی‌اعتمادی به مردم و توهم و خیال‌پردازی بر آن حاكم بوده و طبیعتاً عوارضی را برای كشور در پی داشته است كه هتاكی، دو شقه كردن مردم و ایجاد تفرقه و یكی را از خود دور كردن نتایج آن بوده است در صورتی كه نظام ما باید یك دستان باز و بازوان بلند برای در برگرفتن اقشار، قومیت‌ها و همه جوانب و نگاهها و سلیقه‌ها را دربر بگیرد و ما به چنین ظرفیتی‌ نیاز داریم كه به ظرفیت‌های‌ علمی و بشری احترام گذاشته و از برنامه‌ریزی نمی‌ترسد و به منافع كوتاه‌مدت نگاه نمی‌كند، بلكه اگر منابعی را در دسترس می‌بینید آن را در خدمت بلندمدت و راهبردی به كار می‌برد.
این كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان كرد: اگر یك فردی پایبندی به اصول و اسلامیت و قانون اساسی و ركن‌های مهم انقلاب داشته باشد و در عین حال متوجه زندگی در دنیای پرتحول امروز نیز باشد و وقتی كسی با نگاهی به این منظر به میدان بیاید و متوجه باشد كه ما در دنیای جدیدی زندگی می‌كنیم كه به طور دائم نیازمند به تحول است و اگر در یكی باقی بمانیم به سوی تحجر خواهیم رفت و نخواهیم توانست كه خود را با نگاههای جدید زمان تطابق دهیم.
موسوی افزود: من یك اصولگرای اصلاح‌طلبی معتقد به نگاه نو به جهان با محوریت بهره‌گیری از تجربیات جدید جهانی در همه زمینه‌ها حتی آزادی و فضای مجازی و غیره هستم و از سوی دیگر آن را قابل جمع برای بازگشت به اصول می‌دانم و با توجه به شعارهایی كه از اول انقلاب تاكنون داشته‌ایم دفاع قوی از مستضعفان جامعه و جهان بوده و ما صریحاً به آن اعتقاد داشتیم و بنده اعتقاد دارم كه این مسئله می‌تواند با پیشرفت كشور سازگار باشد.
این كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال مجری این برنامه در خصوص اولویت‌های اصلی و برنامه دولت وی گفت: یك فضای امید و شادی باید در جامعه ایجاد كنیم چرا كه امروز نگاه می‌كنم درك می‌كنم كه نباید جامعه گرفته داشته باشیم. از همین رو می‌شود فضای شاد و پرامیدی داشته باشیم كه به باز كردن فضای ذهنی و گفتگو نیازمند است.
وی افزود: یكصدایی در جامعه امروز ما و در هیچ جایی پاسخ نمی‌دهد بنابراین نیازمند چند صدایی هستیم كه در این خصوص صدا و سیما و رسانه‌های دیگر نقش زیادی دارند.
كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینكه مدافع ایده وجود كانال‌های خصوصی هستم، تاكید كرد: باز كردن فضاها به ضرر ما نیست و ما می‌توانیم در این فضای باز منافع ملی خودمان را هم حفظ كنیم.
موسوی ادامه داد: شنیده‌ام كه روزنامه یاس نو را بسته‌اند كه این موضوع هرچند با این روزنامه من قرابتی نداشتم ولی مورد اعتراض من است.
وی با اشاره به سفرهای خود به شهرستان‌های مختلف تصریح كرد: در سفرهایی كه دارم می‌بینم كه میل شدیدی به رسانه‌های محلی وجود دارد با این وجود به آنها كمك نمی‌شود و ما می‌توانیم در چارچوب قانون یك فضای بازی را در جامعه ایجاد كنیم.
كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در تعامل با كارشناسان و مردم باید با استفاده از تجربیات گذشته به حل مشكلات مردم بپردازیم چرا كه در اوایل انقلاب مسئولان مشكلات مردم را بهتر می‌فهمیدند كه این موضوع به حضور مسئولان در میان مردم بر می‌گردد كه امروز این را نمی‌بینیم.
موسوی افزود: درك مشكلات مردم نه بر اساس شاخصه‌هایی كه در دست داریم بلكه با توجه به زندگی واقعی مردم مثل كار، اعتیاد، مریضی، عدم دسترسی به امنیت و آموزش كافی امكان‌پذیراست و همچنین گذاشتن خودمان در جای آنها چرا كه بدون این كار نخواهیم توانست مسائلشان را حل كنیم.
وی به مشكلات دانشجویان ستاره‌دار اشاره كرد و گفت: سر كوچكترین مسائل دانشجویان را ناراحت می‌كنند كه این موجب رشد كشور نمی‌‌شود و همچنین باید یادمان باشد كه سرداران جبهه از همین دانشجویان مترقی بودند كه توانستند جنگ را اداره كنند.
كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص مسئله پایبندی به قانون، یادآور شد: از بی‌قانونی حتما فقر، دیكتاتوری و وابستگی زاییده می‌شود. در یك فضای قانون‌گریزانه همه چیز برای كشور ما ممكن است كه ملت در این خصوص باید دقت كنند چرا كه اجرای صوری قانون حتی كسی كه به آن اعتقادی نداشته باشد بهتر از قانون گریزی است.
موسوی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه برای مبارزه با فساد چه برنامه‌هایی دارید؟ بیان داشت: برای مبارزه گفتن این موضوع ساده است ولی اجرای آن مشكل است و باید بگویم كه نسبت به فساد در جامعه نگاه فراتری دارم.
وی افزود: كلاً سیاست‌های نادرست و حل نكردن مشكلات كارمندان فساد‌زا است و از همین رو دولت پاك دست می تواند فضای پاك ایجاد كند یعنی تمام قوانین و مقررات به سمت سادگی میل كند و شفاف باشد.
كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه كرد: آماری در دست دارم كه فساد كشورها را نشان می‌دهد كه در این آمار ایران مرتبه 141 را از میان 166 كشور به خود اختصاص داده است كه این نشان دهنده این است كه در همه كشورها فساد است در برخی كمتر و در برخی بیشتر كه با این وجود باید دید چگونه در این فضا می‌توان فساد را حل كرد.
وی خاطرنشان كرد: قبل از اینكه به این‌جا برسیم باید با مجموعه‌ای ار سیاست‌ها به جایی برسیم كه كمترین فساد است كه در آن موقع با بهترین توان كار را پیش ببریم.
میرحسین موسوی در ادامه گفت:‌ بنده مصمم هستم كه از طریق شفاف‌سازی اطلاعات، بهبود فضای كسب كار و وضعیت اقتصادی كشور با فساد مبارزه كنم و اگر با فاسدان مبارزه ‌كردیم در تعامل با قوه قضاییه خواهد بود.
وی تصریح كرد: مسئله تورم اهمیت زیادی دارد و هدف قانون برنامه چهارم توسعه این بود كه ما تورمی یك رقمی داشته باشیم اما آن چیزی كه امروز در آن قرار داریم از سال 84 تا اسفند سال گذشته نزدیك به 25 درصد بود.
این كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با ارائه روزنامه‌ای كه با تیتر بزرگ نوشته بود "بانك مركزی: موسوی دروغ می‌گوید " اظهار داشت: این روزنامه به صورت رایگان در بین جوانانی كه زنجیره انسانی تشكیل داده بودند توزیع شد و باید بگوییم كه توزیع این نشریه به صورت رایگان كه دولتی هم می‌باشد بدترین نوع استفاده از امكانات دولتی در تبلیغات است.
موسوی خاطرنشان ساخت:‌ همه دولتها با مشكلات زیادی مواجه بودند كه باید آنها را حل كنند مهم این است كه دولت‌ها بدانند كه تورم جنبه حیاتی در همه زمینه‌ها دارد لذا زمانی كه دولتی این موضوع را در رأس امور خود قرار داد تازه راه‌های حل مشكل پیدا می‌شود در صورتی كه پیروز انتخابات باشم مهار تورم از برنامه‌های اصلی بنده خواهد بود كه البته تصمیم دارم نرخ تورم به یك رقمی برسانم كه باید بگویم این موضوع كه برای حل مشكلات اقتصادی ضرورت دارد.
وی اضافه كرد:‌ سهام عدالت را ادامه خواهم داد و حقوق‌ها را نیز كم نخواهم كرد می‌خواهم بگوییم كه اقداماتی كه دولت فعلی انجام داده اعتلا خواهم بخشید و به صورت حقی برای مردم قلمداد خواهم كرد لذا تعهدات فعلی را كامل‌تر می‌كنم.
این كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: آن چیزی كه امروز ما را به اینجا رسانده حضور مردم است و از این به بعد ارتباط بنده با شما قطع خواهد شد ولی یقین دارم كه حضور شما در صحنه ادامه خواهد داشت و ما همه باید مراقبت باشیم و باید این حضور سبز خود را همراه با تعادل، نگاه به مقررات، هنجاری دینی و اعتقادی خود حفظ كنیم.
موسوی در پایان گفت: در این مدت كه ارتباط بنده با شما مردم قطع می‌شود ممكن است با ین فضای خاصی كه وجود دارد مسائل مختلفی مطرح شود لذا بنده به مردم می‌گوییم كه اهل بازگشت از شعارها و حتی انصراف نیستم و همان میرحسین اول انقلاب هستم و شرایط جدید را درك كرده و با همین روحیه نیز وارد صحنه شده‌ام لذا از این راه بازنخواهم گشت.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 28 شهریور 1396 01:48 ق.ظ
May I simply just say what a comfort to uncover someone that genuinely knows
what they are discussing on the web. You definitely know how to bring a problem to light and make it important.
More people really need to check this out and understand
this side of the story. I was surprised you aren't more popular because
you surely have the gift.
شنبه 18 شهریور 1396 05:21 ق.ظ
Heya! I know this is somewhat off-topic but I needed to ask.
Does managing a well-established website such as yours take a lot of work?
I'm brand new to operating a blog but I do write in my diary every day.
I'd like to start a blog so I will be able to share my
experience and thoughts online. Please let me know if you
have any kind of recommendations or tips for brand new aspiring blog owners.
Thankyou!
پنجشنبه 12 مرداد 1396 07:07 ق.ظ
I've been surfing online more than three hours today,
yet I never found any interesting article like yours. It's pretty worth enough for me.
In my opinion, if all web owners and bloggers made good content as you did, the web
will be a lot more useful than ever before.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :